ویژگی کارآفرینان: ۱۱ ویژگی کارآفرینان! - ایران کار وب - آموزش کسب و کار اینترنتی و کسب درآمد در خانه
0

09010384119 : مشاوره و پشتیبانی 24 ساعته تلگرامی

ویژگی کارآفرینان: ۱۱ ویژگی کارآفرینان!

۱۱ ویژگی کارآفرینان!

دائما به پول فکر می‌کنید (ویژگی کارآفرینان)

جو گوستافسون، قبل از تاسیس شرکت تکنولوژی Brainshark، بنگاهی را راه‌اندازی کرده بود که به گفته خودش همیشه نگران تامین نقدینگی آن بود. «در مدت هشت سال اداره آن شرکت، هفت بار پیش آمد که نقدینگی کافی برای تامین لیست حقوق نداشتم.»

واکنش او چه بود؟ به گفته گوستافسون، «دفعات اول، می‌توانید برخیزید و از کارت اعتباری شخصی خودتان هزینه کنید. اما اگر این شرایط ادامه داشته باشد، چه می‌شود؟ حتی اگر بهترین شرکت دنیا با بیشترین دریافتی باشید، به پول نقد نیاز دارید.» استراتژی‌های پیشنهادی او این است که با شریکی همکاری کنید که می‌تواند برای پروژه‌ها و حفظ روابط نزدیک با عرضه‌کنندگان شما پول نقد کافی تهیه کند.

آرام و قرار ندارید (ویژگی کارآفرینان)

کارآفرینان انرژی لجام گسیخته‌ای دارند که حتی بعد از ساعت کاری که دیگر کارمندان به خانه‌های خود رفته‌اند، به آنها انگیزه کار می‌دهد. آنها در مورد کاری که انجام می‌دهند مشتاق، هیجانی و پرانرژی هستند و این موضوع باعث می‌شود مقاوم بمانند.

از غرق شدن در افکار خود لذت می‌برید (ویژگی کارآفرینان)

به گفته لارا نوواک میر، مالک گالری عکس کودک Little Nest، کارآفرینان بدون نظارت مستقیم راحت‌تر کار می‌کنند و فرآیند عملکرد خود را بهتر ارزیابی می‌کنند. «این کار مستلزم آن است که برای پیشرفت شخصی خود تمایل داشته باشید از اطرافیان‌تان بازخورد دریافت کنید و نیز توجه ویژه‌ای به بازخوردهایی داشته باشید که خواهان آن نیستید؛ مثل شکایت‌های مشتری یا عقب ماندن از رقبا. گالری Little Nest از همه مشتریان خود نظرسنجی می‌کند تا فرصت‌هایی برای رشد خود بیابد.

خود را متفاوت و ناظر می‌دانید (ویژگی کارآفرینان)

وینسنت پتریک، موسس بستنی‌فروشی زنجیره‌ای J.P Licks، می‌گوید کارآفرینان همیشه افراد مقبولی نیستند. آنها ممکن است خودرای، عجیب و طلبکار به نظر برسند، اما این لزوما ویژگی بدی نیست. پتریک می‌گوید: «کارآفرینان معمولا به‌دلیل متفاوت بودن طرد می‌شوند و این موضوع فقط باعث می‌شود سخت‌تر کار کنند.» وقتی رئیس‌ سابق پتریک تحقیق او را درمورد کیفیت بستنی که کاری اضافی و خارج از حوزه وظایفش بود تصویب نکرد، خودش تصمیم گرفت کاری متفاوت در این زمینه انجام دهد. او به جای اینکه مثل دیگر بستنی‌فروشی‌ها مواد اولیه را از عرضه‌کنندگان معروف تهیه کند، راه خودش را در پیش گرفت و دسر بستنی با طعمی متفاوت درست کرد. حال بیشتر رقیبان اولیه او دیگر حرفی برای گفتن در این کسب‌وکار ندارند.

مطلب مرتبط: ۱۴ آسانترین راه میلیاردر شدن در ۲۰۱۸

کاردان و ماهر هستید (ویژگی کارآفرینان)

تونی سیه، مدیر عامل فروشگاه اینترنتی زاپوس می‌گوید، «یکی از برنامه‌های تلویزیونی محبوب من مجموعه «مک‌گیور» بود، چون شخصیت این مجموعه هیچ وقت دقیقا همه منابعی را که نیاز داشت در اختیار نداشت، اما به نحوی کشف می‌کرد که چگونه از عهده هر چیزی برآید.»

سیه، به عنوان یک کارآفرین مادام‌العمر، هر کاری را انجام داده است، از کار کردن در مزرعه گرفته تا شاگردی و فروش پیتزا. به همین دلیل است که مک‌گیور را به دلیل ترکیب خلاقیت، خوش‌بینی و دانش شهرنشینی تحسین می‌کند. «من فکر می‌کنم به عنوان یک کارآفرین باید هر آنچه مک‌گیور انجام می‌دهد را در محیط کسب‌وکار پیاده‌سازی کرد. لازم نیست همه منابع را در اختیار داشته باشید، بلکه مدیریت منابعی که در اختیار دارید مهم است.»

سرتان برای دردسر درد می‌کند (ویژگی کارآفرینان)

استفان بورک، موسس و مدیر عامل شرکت Incognito Software، می‌گوید کارآفرینان واقعی بیشتر از اینکه بخواهند اجازه بگیرند، دوست دارند عذرخواهی کنند و بدون اینکه منتظر تایید بالادستی‌های خود بمانند، کار خود را پیش می‌برند تا فرصت‌ها یا مسائلی را که با آن آشنا هستند، اداره کنند.

به گفته بورک، «کارآفرینان هرگز از شرایط موجود راضی نیستند.» خود بورک زمانی به این نتیجه رسید که برای کارمندی ساخته نشده و ایده‌ها و روش‌های بهتری برای انجام کارها دارد؛ ایده‌هایی که لزوما از طرف روسای او مورد تایید قرار نمی‌گرفت و حتی به عنوان انتقادات ناخواسته تعبیر می‌شد. «حال دوست دارم کارمندانم خودشان را به دردسر بیندازند، چون نشان می‌دهد به دنبال فرصت‌هایی هستند که خودشان یا فعالیت‌های شرکت را پیشرفت دهند.»

انعطاف‌پذیر هستید (ویژگی کارآفرینان)

رزماری کمپوسانو، مدیر سالن زیبایی زنجیره‌ای هالو می‌‌گوید «اگر فقط یک نتیجه قابل قبول در ذهنتان داشته باشید، شانس رسیدن به آن نتیجه کمرنگ می‌شود.» اگر اهل گوش کردن باشید، مشتریان به شما نشان می‌دهند کدام محصول یا خدمات شما بیشترین ارزش را ایجاد می‌کند. نظر اصلی کمپوسانو در ابتدا این بود که بخشی از هالو را سالن زیبایی و بخش دیگر را به یک فروشگاه هدایای کوچک تبدیل کند تا به زنانی که مشغله زیادی دارند کمک کند در وقتشان صرفه‌جویی کنند. اما او خیلی سریع دریافت که فروشگاه هدیه در مورد ماهیت کسب‌وکار اصلی او سردرگمی ایجاد می‌کند. بنابراین، آن را رها کرد و بر ظرفیت صندلی‌های سالن زیبایی خود افزود. کارآفرینان باهوش دائما در حال تغییرند و تصویر کلی کسب‌وکارشان را با توجه به بازخورد بازار تغییر می‌دهند.

مطلب مرتبط: چگونه از مجازی و اینترنت کسب درآمد طوفانی کنیم ؟

چالش‌ها به شما انگیزه می‌دهند (ویژگی کارآفرینان)

بسیاری از کارمندان وقتی با مشکلاتی جدی مواجه می‌شوند، سعی می‌کنند آن را به گردن فرد دیگری بیندازند یا به طور کامل از آن موقعیت دست بکشند. اما کارآفرینان به سوی چنین موقعیت‌های خاصی می‌شتابند. به گفت جف پلات، مدیرعامل پارک ورزشی Sky Zone، «چالش‌ها آنها را به سخت‌تر کار کردن تشویق می‌کند. یک کارآفرین فکر می‌کند غلبه بر هر چیزی امکان‌پذیر است. او سختی را در هر چیزی مشاهده می‌کند و به دنبال آن است.»

کانداس نلسون، موسس شیرینی‌پزی Sprinkles Cupcakes با این موضوع موافق است. به‌رغم مخالفت‌هایی که ایده او را برای تاسیس این شیرینی‌پزی در اوایل دهه گذشته (که مبارزه با چاقی به اوج خود رسیده بود)، زیر سوال می‌بردند، نلسون مقاومت به خرج داد و اکنون در هشت ایالت آمریکا شعبه دارد. درحقیقت، او یکی از اولین کارآفرینان در کسب‌وکاری بوده که به یک الگو تبد‌یل شد و جرقه کپی‌کاری از آن را در ذهن بسیاری افراد روشن کرد.

به سرعت خود را احیا می‌کنید (ویژگی کارآفرینان)

جمله مشهوری می‌گوید کارآفرینان موفق، سریع و به‌تناوب شکست می‌خورند. اما راز موفقیت آنها این است که خیلی سریع از این شکست احیا می‌شوند. کورکوران به این نتیجه رسیده که وقتی شکست می‌خورید، در برابر تاسف خوردن برای خودتان به شدت مقاومت کنید. خیلی زود همه چیز را رها نکنید و به سرعت به موضوع بزرگ بعدی روی آورید.

نیازها را برآورده می‌کنید (ویژگی کارآفرینان)

بسیاری افراد شکاف‌های موجود در فضای بازار را شناسایی می‌کنند، اما به گفته جنیفر داون، از شرکای شبکه کارآفرینان زن Savor Success در نیویورک، این کارآفرینان واقعی هستند که آنها را به واقعیت تبدیل می‌کنند. «کارآفرینان به روشی برای پر کردن این شکاف‌ها فکر می‌کنند و برای این کار قدم‌هایی برمی‌دارند. آنها نوآور هستند.»

احساس ناامنی می‌کنید (ویژگی کارآفرینان)

به گفته کورکوران، «بسیاری از کارآفرینانی که جاه‌طلب به نظر می‌آیند، در واقع افرادی غیرمطمئن هستند و احساس امنیت نمی‌کنند. وقتی سرمایه‌گذاران بالقوه را مورد ارزیابی قرار می‌دهم، به دنبال شخصی هستم که به شدت ترس داشته باشد.» کسانی که از شکست هراس فراوان دارند، می‌توانند کاملا متمرکز باشند و برای موفق شدن هر کاری می‌کنند. اگر احساس ناامنی داشته باشید، از این احساس خود برای رسیدن به اهداف کسب‌وکار استفاده کنید.

مطلب مرتبط: ۱۷ سریع ترین راه پول درآوردن در هر جایی که هستید

درباره ی کاوه روحی

همیشه آرزو داشتم یک منبع آموزشی فارسی کسب درآمد (کار در منزل) می بود تا علاوه بر یادگیری ساده تر کسب درآمد (کار در منزل) ، از پیشنهادات آموزشی آن استفاده میکردم. آن آرزو، اکنون، "ایران کار وب" نام دارد.کاوه روحی بنیان‌گذار ایران کار وب

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه می گذارید

اشاره به موضوع
avatar

wpDiscuz

در کانال تلگرام ایران کار وب عضو نیستید؟

آموزش کسب درآمد + کوپن تخفیف

عضو می شوم

هیچ تبلیغات و تبادلی در کانال وجود ندارد.

جهت مشاوره و پشتیبانی 24 ساعته از طریق تلگرام به شماره زیر پیام دهید: 09010384119